Grupa I

DRODZY RODZICE!!!

    Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia zakładki naszej grupy. Na bieżąco będziemy umieszczać  piosenki, wierszyki oraz zdjęcia z różnych ciekawych aktywności naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2020/2021.

                                                                                                                        Nauczycielki grupy I

 

Piosenki i wiersze

ZIMOWE KODOWANIE 

Pomimo braku śniegu, dzieci z naszej grupy doskonale bawiły się z naszym  zimowym bałwankiem.

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Michał wykonał piękną pracę na konkurs "Razem pięknie- świat bez barier"

UWAGA, UWAGA,

DRODZY RODZICE!!!!

 

Nasze przedszkole włączyło się do udziału

w styczniowej akcji charytatywnej

organizowanej przez

Częstochowski Bazarek Charytatywny.

Zbieramy fanty na licytacje -

nowe lub w dobrym stanie książki, zabawki, gry.

Wszystkie uzbierane pieniądze trafią na subkonta dzieci

Julii i Natanka

na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych

oraz potrzebnych specjalistycznych sprzętów.

Na holu przedszkolnym w wyznaczonym miejscu

można pozostawiać fanty.

Bardzo Państwa zachęcamy do włączenia się do akcji.

DZIĘKUJEMY :)

 

 

 

EKODUSZKI

W grudniu nasze Ekoduszki dowiedziały się, jak prawidłowo powinno się segregować śmieci. 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !

 

Piękna jest radość w Święta

ciepłe są myśli o bliskich,

niech pokój, miłość i szczęście

otoczą w te święta nas wszstkich !

Drodzy Rodzice, życzymy Wam wszystkigo najlepszego z okazji zbliżajacych sie Świat.

Nasze piękne śnieżynki i zimowe bałwanki przygotowały na te święta coś wspaniałego ! Grały, tańczyły i śpiewały mając przy tym niesamowitą zabawę. Zobaczcie sami !

 

ZABAWY MIKOŁAJKOWE

Niestety w tym roku Mikołaj nie dał rady osobiście odwiedzić naszego przedszkola. Wysłał jednak swoich tajnych pomocników, którzy na czas dostarczyli prezenty i zapewniły wspaniałe , mikołajkowe zabawy .

 

DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia  w naszym przedszkolu świętowailśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W czasie improwizacji muzycznych nie zabrakło tańców z chustami, śpiewania oraz grania na instrumentach.

 

Improwizacje muzyczne w gr. I w ramach obchodów

Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

 

Proszę otworzyć poniższy link:

http://www.mp35.czest.pl/data/uploads/dzien-niepelnosprawnych-gr-1-film/video-1607091225.mp4

 

 

DZIEŃ JEŻA

 JEŻE to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne ,często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.
Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach.

10 listopada świętowaliśmy DZIEŃ JEŻA. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczy pt. "Dokąd tupta nocą jeż ?" organizoway przez wychowawaców grupy I. Wszyscy uczestnicy wykonali wspaniałe, różnorodne prace, które przedstawiamy poniżej.

 

11 LISTOPADA

- Narodowe Święto Niepodległości

 

EKODUSZKI

W tym tgodniu dzieci z grupy I, w ramach projektu MPI35 Ekoduszki, dowiedziały się, gdzie mieszkają witaminki i jakiego jedzenia powinniśmy unikać.

DZIEŃ CHLEBA

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. 16 pażdziernika dzieci z naszej grupy dowiedziały się jak powstaje chleb i na chwilę zamienili się w prawdziwych piekarzy

EUROPE CODE WEEK 2020

Nasza grupa miała zaszczyt uczestniczyć w Europe Code Week 2020, czyl w europejskim tygodniu kodowania. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozmieć otaczajacy świat a przede wszytskim dostarcza wiele wspaniałej zabawy.

 

JESIEŃ

Zajęcia w tym tygodniu rozpoczęliśmy od rozmów, zabaw, zadań wprowadzających nową wartość – EMPATIĘ, wyrażającą się między innymi poprzez szacunek do przyrody.

A ponieważ za oknem zagościła jesień, postanowiliśmy doświadczać jej wszystkimi zmysłami. Bawiliśmy się  w ogrodzie przedszkolnym pełnym jesiennych kolorów, dźwięków i zapachów.

Wspólnie udekorowaliśmy naszą salę, tak by nikt nie miał wątpliwości, jaka pora roku króluje teraz na świecie. Dzieci dowiedziały się także, co to znaczy, że przyroda postanowiła „zasnąć” na zimę i dlaczego tak się dzieje, z czym się to wiąże. Poza tym poznały nowe jesienne rośliny, takie jak wrzosy. Słuchały nowej piosenki o tematyce jesiennej podczas zajęć w Kąciku Dobrego Startu.

Dzieciom szczególnie podobała się zabawa z liśćmi spadającymi na głowę. Podczas zabaw z liśćmi spadającymi z drzewa dzieci ćwiczyły użycie określeń dotyczących kierunków w przestrzeni (za, obok, nad, przed), utrwalały również pojęcia mały, duży.

Zachęcamy rodziców do powtórzenia z dziećmi w domu zabaw, które – chociaż sprawiały wrażenie trudnych – przyniosły dzieciom dużo radości. Do ich przeprowadzenia potrzebne są szyszki i liście.

  • Zabawa nr 1: dziecko kładzie szyszkę na głowie i przechodzi wyznaczoną trasę.
  • Zabawa nr 2: dziecko kładzie na głowie 1 liść, 2 liście lub więcej i przechodzi wyznaczoną trasę.
  • Zabawa nr 3: kładziemy dziecku na głowie rozłożoną gazetę (to będzie parasol). Dziecko ma za zadanie przejść wyznaczoną przez rodzica trasą, tak by nie zgubić parasola (w tym czasie rodzic dmucha w jego stronę suszarką, czyli „psotnym wiatrem”, dziecko nie może przytrzymywać gazety rękoma).

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września to bardzo ważna data dla wszystkich dzieci. Tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie przedszkolaki. Świętowaliśmy również i my. Pogoda nam pięknie dopisała więc oprócz zabaw w sali, świetnie bawiliśmy się również w ogrodzie przedszkolnym.Na zakończenie zabawy, każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom. Wszystkim przedszkolakom jescze raz ślemy ogromne uśmiechy !

DZIEŃ KROPKI

15 września w grupie I świętowaliśmy Dzień Kropki. Kolorowe koła wykorzystaliśmy do zabaw, które ćwiczyły rozwijanie się motoryki małej, były wyścigi kolorowych kropek, zabawy taneczne z wykorzystaniem koła oraz praca plastyczna, która wywoła wiele uśmiechów u dzieci.

 

2021 - mp35.czest.pl Onika.pl Strony WWW Częstochowa