Grupa II

DRODZY RODZICE!!!

    Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia zakładki naszej grupy. Na bieżąco będziemy umieszczać  piosenki, wierszyki oraz zdjęcia z różnych ciekawych aktywności naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2020/2021.

                                                                                                                        Nauczycielki grupy II

 

Piosenki i wiersze

DZIEŃ JEŻA

 JEŻE to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne ,często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.
Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach.

10 listopada świętowaliśmy DZIEŃ JEŻA. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczy pt. "Dokąd tupta nocą jeż ?" organizoway przez wychowawaców grupy I. Wszyscy uczestnicy wykonali wspaniałe, różnorodne prace, które przedstawiamy poniżej.

11 LISTOPADA

12 listopada w naszej grupie odbył się konkurs recytatorski połączony z balem. Było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego, chętne dzieci recytowały wiersz o Polsce,były też wesołe pląsy przy muzyce z balonami. Wszystko po to, aby kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

 

"Dzień marchewki"

Dnia 27 października świętowaliśmy "Dzień marchewki". Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesoła zabawa dla nas. Dzieciaczki dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Na koniec dnia robiliśmy wspólnie sok marchewkowy. Był pyszny i dzieci z chęcią wypiły wszystko.  

 

 

"Dzień dyni"

W dniu 22 października nasza grupa obchodziła " Dzień dyni". Dzieci odkrywały co smakowitego można zrobić z dyni. Robiliśmy wspólnie ciasto dyniowe, wyklejaliśmy pomarańczową bibułą dynie, a na drugi dzień smakowaliśmy nasze wspólne i zdrowe ciasto. Wszystkim bardzo smakowało..

 

Owocowe kodowanie

8 pażdziernika w II grupie odbyły się zajęcia pt "Owocowe kodowanie". Zajęcia z kodowania mają za zadanie rozwijać umiejętności logicznego myślenia, kształcą wyobraźnię i kreatywność. Na koniec dzieci przyrządziły własnoręcznie zrobione szaszłyki z owoców. Wszystkim bardzo smakowało.

2020 - mp35.czest.pl Onika.pl Strony WWW Częstochowa