Grupa II

DRODZY RODZICE!!!

    Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia zakładki naszej grupy. Na bieżąco będziemy umieszczać  piosenki, wierszyki oraz zdjęcia z różnych ciekawych aktywności naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2020/2021.

                                                                                                                        Nauczycielki grupy II

 

Piosenki i wiersze

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. W dn.19.01.21r dzieci z gr.II przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. W tym roku niestety nie mogliśmy Was zaprosić osobiście,dlatego wszystko nagraliśmy w wersji elektronicznej.Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i dużo uśmiechu

Bal Karnawałowy

Dnia 13.01.2021r. odbył się Bal Karnawałowy.Były tańce, zabawy z balonami, konkursy, a na koniec poczęstunek z popcornem. Zabaw nie było końca. Napewno wszyscy zapamiętają ten dzień na długo.

Zimowe kodowanie

 

UWAGA, UWAGA,

DRODZY RODZICE!!!!

 

Nasze przedszkole włączyło się do udziału

w styczniowej akcji charytatywnej

organizowanej przez

Częstochowski Bazarek Charytatywny.

Zbieramy fanty na licytacje -

nowe lub w dobrym stanie książki, zabawki, gry.

Wszystkie uzbierane pieniądze trafią na subkonta dzieci

Julii i Natanka

na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych

oraz potrzebnych specjalistycznych sprzętów.

Na holu przedszkolnym w wyznaczonym miejscu

można pozostawiać fanty.

Bardzo Państwa zachęcamy do włączenia się do akcji.

DZIĘKUJEMY :)

 

 

Wigilijny czas

W dn. 22.12 przedszkolaki miały w swojej grupie uroczystą Wigilię. Najpierw przedstawiły swój świąteczny występ przed p.Dyrektor, później wspólnie zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Śpiewaliśmy kolędy, zjedliśmy uroczysty obiad, a na koniec nasze ciasto i pierniczki. Wszystkim bardzo podobał się ten wyjątkowy dzień.

Pierniki

Święta tuż,tuż, więc najwyższy czas na pieczenie pierników. Dzieci z grupy II z ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały ciasto,wycinały,a zapach pierników unosił się po całym przedszkolu. Jednak najlepszą zabawą było lukrowanie i ozdabianie gotowych pierniczków. Oprócz nich wspólnie zrobiliśmy ciasto makowe z orzechami. Dzieci poznały składniki na ciasto, ubijały piane i miksowały.

MIKOŁAJKI

W dn.4.12 do naszej grupy na specjalne zlecenie Św.Mikołaja przybył Aniołek , który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Na tę wizytę dzieci cierpliwie czekały. Powitaliśmy go piosenką o Św.Mikołaju.

 

 

Improwizacje muzyczne w ramch obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

 

http://www.mp35.czest.pl/data/uploads/jola-don/video-1607335052.mp4

 

Andrzejki

30 października w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość.Wśród wróżb były m.in "Serca", "Kim zostaniesz w przyszłości?", "Buty"

"Dzień pluszowego misia"

25 listopada obchodziliśmy bardzo ważne święto "Dzień pluszowego misia". Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, kolorowały misie kredkami.Przy okazji chcemy pochwalić się naszymi sukcesami. W konkursie "Mój pluszowy miś"zwyciężyli Damian D. i Cyprian P. z naszej grupy. Gratulujemy.

 

DZIEŃ JEŻA

 JEŻE to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne ,często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.
Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach.

10 listopada świętowaliśmy DZIEŃ JEŻA. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczy pt. "Dokąd tupta nocą jeż ?" organizoway przez wychowawaców grupy I. Wszyscy uczestnicy wykonali wspaniałe, różnorodne prace, które przedstawiamy poniżej.

11 LISTOPADA

12 listopada w naszej grupie odbył się konkurs recytatorski połączony z balem. Było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego, chętne dzieci recytowały wiersz o Polsce,były też wesołe pląsy przy muzyce z balonami. Wszystko po to, aby kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

 

"Dzień marchewki"

Dnia 27 października świętowaliśmy "Dzień marchewki". Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesoła zabawa dla nas. Dzieciaczki dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Na koniec dnia robiliśmy wspólnie sok marchewkowy. Był pyszny i dzieci z chęcią wypiły wszystko.  

 

 

"Dzień dyni"

W dniu 22 października nasza grupa obchodziła " Dzień dyni". Dzieci odkrywały co smakowitego można zrobić z dyni. Robiliśmy wspólnie ciasto dyniowe, wyklejaliśmy pomarańczową bibułą dynie, a na drugi dzień smakowaliśmy nasze wspólne i zdrowe ciasto. Wszystkim bardzo smakowało..

 

Owocowe kodowanie

8 pażdziernika w II grupie odbyły się zajęcia pt "Owocowe kodowanie". Zajęcia z kodowania mają za zadanie rozwijać umiejętności logicznego myślenia, kształcą wyobraźnię i kreatywność. Na koniec dzieci przyrządziły własnoręcznie zrobione szaszłyki z owoców. Wszystkim bardzo smakowało.

2021 - mp35.czest.pl Onika.pl Strony WWW Częstochowa