Grupa IV

DRODZY RODZICE!!!

    Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia zakładki naszej grupy. Na bieżąco będziemy umieszczać  piosenki, wierszyki oraz zdjęcia z różnych ciekawych aktywności naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2020/2021.

 

Nauczycielki grupy IV

 

Piosenki i wiersze

 

 

Literacko-plastyczne warsztaty z cyklu

„Bajki z ogrodu i lasu”

 

W listopadzie literacką inspiracją do naszych twórczych działań był wiersz zaprzyjaźnionej z nami Pani Ilonki Kowalskiej o przygodach brzozowych listków. Wraz z frunącymi na wietrze jesiennym listkami pofrunęła nieskrępowana wyobraźnia dzieci pozwalając na rozesłanie listków w przeróżne zakątki świata - nawet do Paryża. Powstały barwne namalowane pastelami lub pracowicie wycięte nożyczkami ilustracje - mogące być obrazkowymi kolejnymi zwrotkami tego uroczego wiersza. Przeczytajcie, pooglądajcie a może znów poruszona wyobraźnia zachęci Was do wspólnej, twórczej aktywności:)

 

 

Pewnego dnia słonecznego
Do ogrodu niewielkiego.
Zajrzał wietrzyk jesienny.
Zobaczył brzozy bielone,                                                              
Całkiem już zażółcone.

I pobawić się zapragnął
Z ich małymi listkami,
Powysyłać je w różne strony,
Jak listy ze znaczkami.

Pierwszy listek wyruszył na uliczkę zaciszną
Pełną domów, kwiatów i bawiących się przedszkolaków.

 Drugi trafił do sąsiedniego ogródka,

Tam spotkał miłego, zabawnego krasnoludka
Trzeci zawirował do sklepu niewielkiego,
Pełnego towaru najrozmaitszego.

A kolejne listki...

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2020

 

 

NASZE SUKCESY

 

          Nagroda dla Patryka N. w Powiatowym Konkursie Artystycznym "Jesienne bukiety"

GRATULUJEMY!!!

 

          W Powiatowym Konkursie Plastycznym "Niepełnosprawność oczami dziecka" zorganizowanym przez Szkołe Podstawową nr 15 w Częstochowie:

BARTŁOMIEJ Z.- I MIEJSE

WIKTORIA W. - WYRÓZNIENIE

 

GRATULUJEMY laureatom !!!

 

 

 

WYNIKI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Mój ulubiony miś”

 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2020

 

Miejskie Przedszkole nr 15 w Częstochowie

NAGRODA – Wiktoria P.

NAGRODA – Alicja M.

NAGRODA – Wojciech R.

 

Miejskie Przedszkole nr 17 w Częstochowie

NAGRODA – Ula W.

 

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 35 w Częstochowie

NAGRODA – Kordian P.

NAGRODA – Maria K.

NAGRODA – Damian D.

NAGRODA – Wiktor P.

NAGRODA – Cyprian P.

NAGRODA – Lena C.

NAGRODA – Lena T.

NAGRODA – Jakub G.

NAGRODA – Mateusz K.

NAGRODA – Bartosz K.

NAGRODA – Patryk O.

 

 

GRATULUJEMY UCZESTNIKOM NAGRODZONYCH PRAC

I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

 

 

DZIEŃ JEŻA

 JEŻE to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne ,często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.
Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach.

10 listopada świętowaliśmy DZIEŃ JEŻA. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczy pt. "Dokąd tupta nocą jeż ?" organizoway przez wychowawaców grupy I. Wszyscy uczestnicy wykonali wspaniałe, różnorodne prace, które przedstawiamy poniżej.

 

Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

w grupie starszaków

 

 

W poniższym linku widnieje filmik, w którym dzieci zaśpiewały Hymn Polski:

http://www.mp35.czest.pl/data/uploads/wideo-2020/video-1605010490.mp4

 

Z okazji obchodów Święta Niepodległości zapraszamy dzieci i rodziców do wysłuchania piosenki Zozi "Co to jest niepodległość"

https://www.youtube.com/watch?v=-mI645aCTgo

 

 

PROJEKT LITERACKO-PLASTYCZNY " BAJKI Z OGRODU I LASU"

          W październiku dzieci z naszej grupy poznały kolejną, specjalnie dla nich napisaną bajkę Pani Ilony Kowalskiej z cyklu „Bajki z ogrodu i lasu”. Tym razem była to opowieść pt.” Antoś i drewniany konik”. Zainspirowała ona dzieci do stworzenia własnych, barwnych koników i podróżowania z nimi w krainę wyobraźni. Zabawa twórcza była wspaniała i trwa nadal:)

 

 

 

„PASOWANIE NA STARSZAKA 2020”

   W dniu 22 października 2020 roku w Gr.IV. odbyła się uroczystość przedszkolna z udziałem Dyrektora MPI nr 35 i zaproszonych gości przedstawicieli Trójki Klasowej.

   Przedszkolaki wykazały się wiedzą i umiejętnościami na temat treści patriotycznych, przyrodniczych, ekologicznych.

   Występy przeplatane były recytacją wierszy i piosenek :„Krakowiaczek jeden” „Jestem Polakiem” „Grzeczne słowa” „Cały świat w moich rękach” „Planeta dzieci”. Nasi wychowankowie zaprezentowali polski taniec narodowy: ”Krakowiak”, pięknie zagrali na instrumentach muzycznych do utworu „Nad pięknym , modrym Dunajem”.

   Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na „Starszaka” wręczając dyplomy a rodzice z Trójki Klasowej przygotowali niespodzianki „Rożki obfitości”. GRATULUJEMY STARSZAKOM !!!

DZIĘKUJEMY TRÓJCE KLASOWEJ:

za wykonanie zdjęć, nagranie filmu z uroczystości i zorganizowanie niespodzianek dla przedszkolaków.

 

 

JESIENNE SPOTKANIA...

 

NASZE PRACE PLASTYCZNE

 

"Jesienią, jesienią, sady się rumienią.

Czerwone jabłuszka, złociste gruszeczki.

Świecą się jak gwiazdy pomiędzy listeczki"

 

 

 

DZIEŃ DYNI

 

 zabawy w kodowanie i nie tylko :)

          21 października w naszej grupie obchodziliśmy Święto Dyni, pysznego, zdrowego warzywa. Dzieci poznały własciwości zdrowotne, wymieniały jakie potrawy można przyrządzić z dyni. Porównywaliśmy wielkości, kstałty oraz ciężar poszczególnych okazów. Tańczyliśmy do angielskiej piosenki " Hey, hey, It's a Pumpkin Day!". Układaliśmy na macie do kodowania obrazek dyni z plastikowych kubeczków oraz sterowaliśmy robotem po kratownicy. Nasz Jimmi musiał przejśc drogę do mety, zgodnie z ułożonym kodem,  omijając przeszkody - dynie. Na koniec zajęć- zabawy w masie solnej. Starszaki lepiły dynie. Dzień ten zapamiętamy radośnie :)

 

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

"W poszukiwaniu wartości"

           Na zajęciach poświęconych uczciwości dzieci zapoznały się z historiami osób, które stanęły przed wyborem, czy zachować się uczciwie, czy odnieść prywatną korzyść. Nasze dzieci świetnie wiedziały, które zachowania były nieuczciwe i w jaki sposób bohaterowie opowiadań powinni postąpić.  Następnie ozdobiły medale uczciwości wg własnego pomysłu.

 

KODOWANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

          Jesienne kodowanie w naszej grupie :)

 

ŚWIĘTO DRZEWA

          Obchody Dnia Drzewa nasza grupa zaplanowała na 9 października. W tym dniu rozmawialiśmy o tym: Co nam dają drzewa? Jaki wpływ mają na nasze życie i zwierząt? Wysłuchaliśmy apelu drzew do ludzi. Wykonaliśmy pracę plastyczną oraz najważniejsze: na placu przedszkolnym zasadziliśmy Cyprysik o imieniu Franek. Będziemy Go bacznie obserwować i opiekować się nim, aby rósł nam przez długie lata.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

          30 września- Dzień Chłopaka. Z tej okazji chłopcy otrzymali Medale- Super Chłopaka i upominki, a dziewczynki również niespodzianki. Odbyły się liczne konkurencje :sportowe, matematyczne, taneczne oraz wiedzy na temat marek samochodowych. Laureci danych konkurencji zostali nagrodzeni dyplomami. 

 

 

 

PROJEKT LITERACKO-PLASTYCZNY " BAJKI Z OGRODU I LASU"

          W tym roku w grupie IV realizowany jest cykliczny projekt literacko-plastyczny „Bajki z ogrodu i lasu”. We wrześniu odwiedziła nas Pani Ilonka - bibliotekarka z Filii nr 9 autorka bajeczek napisanych specjalnie dla dzieci z naszego przedszkola. Bohaterem pierwszej z nich był krokodyl Bodzio i dziewczynka Dorotka, bajka podobała się dzieciom ogromnie, a wykonane do niej prace plastyczne zachwyciły naszego miłego gościa:)

 

ZABAWY W KODOWANIE

Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

Cyklicznie w naszej grupie odbywają się zabawy w kodowanie. Dzieci coraz lepiej sobie radzą z tym zagadnieniem, co nas bardzo cieszy :)

 

 

LAS W SŁOIKU

Dzięki obcowaniu z naturą lepiej nam się wypoczywa, stąd stworzyliśmy do naszego kącika przyrody mini ekosystem. Obserwujemy codziennie jakie zmiany tam zachodzą.

Dzieci wykreowały własną kompozycję roślin i darów lasu tworząc tym samym mini las w słoiku. Efekt jest przepiękny :)

 

DZIEŃ ŚLIWKI

Przedszkolaki z Gr.IV.wspólnie przygotowały "ZIMOWE ZAPASY"-Kompoty śliwkowe.
Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wkładali do słoików umyte śliwki, wsypywali cukier i wlewali wodę.
Niektórzy z wielkim apetytem zjadali śliwki- bo to baardzo zdrowe owoce.

 

 

DZIEŃ   PRZEDSZKOLAKA

     W ramach tego szczególnego dnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyścigach rowerkowych oraz na hulajnogach. Nagrodą były słodkie cukiereczki oraz pokaz BANIEK MYDLANYCH XXL.

 

DZIEŃ KROPKI

15 września- Kropkowy zawrót głowy : kodowanie, szyfrowanie, sekwencje, sudoku i wiele innych aktywości. Nasze dzieci świetnie się bawiły.

 

 

 

KLOCKOWE WYZWANIE

    Przedszkolaki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Studio Rozwoju Potencjał. Dzieci wykonują określone zadania, a przy tym rozwijają wyobraźnię, manipulują przedmiotami, współpracują i świetnie się bawią! Akcja trwa cały wrzesień.

 

2020 - mp35.czest.pl Onika.pl Strony WWW Częstochowa