Kampania edukacyjno-informacyjna "MOGĘ! Zatrzymać SMOG- Przedszkolaku złap oddech"

     Nasze przedszkole realizuje kampanię edukacyjno-informacyjną pod nazwą "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech". W ramach akcji otrzymaliśmy pomoc rzeczową w postaci oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "MOGĘ!Zatrzymać SMOG- Przedszkolaku złap oddech" współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Więcej szczegółowych informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie:

https://powietrze.slaskie.pl/content/moge-zatrzymac-smog--przedszkolaku-zlap-oddech

W ramach kampanii w przedszkolu codziennie, wspólnie z dziećmi monitorowaliśmy jakość powietrza. Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z koronawirusem, zachęcamy do odwiedzania strony https://pogoda.onet.pl/smog/czestochowa-280687, która na bieżąco informuje o jakości powietrza w naszym regionie.

Materiały edukacyjne- Dziel się wiedzą o smogu na stronie https://powietrze.slaskie.pl/content/dziel-sie-wiedza-o-smogu--materialy-edukacyjne

 

2020 - mp35.czest.pl Onika.pl Strony WWW Częstochowa