Projekt edukacyjny- Piękna nasza Polska cała

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

"PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

ROK SZKOLNY 2019/2020

     

     Po sukcesie pierwszej edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” nasza placówka postanowiła również w roku szkolnym 2019/2020 kontynuować szerzenie idei patriotyzmu i poznawania historii Naszego kraju. Tym samym pragniemy poinformować o przystąpieniu przez nas do kolejnej edycji projektu.

Projekt jest zgodny z Podstawą Programową i drugim kierunkiem polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczony jest dla zainteresowanych placówek oświatowych. Termin realizacji Projektu: wrzesień 2019 roku - czerwiec 2020 roku.

 

NASZA PLACÓWKA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT.

DZIĘKUJEMY ORGNIZATOROM ZA WSPANIAŁĄ INICJATYWĘ. 

 

 

 

ZADANIA  WYKONANE PRZEZ NASZĄ PLACÓWKĘ:

1. W ramach realizacji projektu przedszkolaki z GR.III.zwiedziły w dniu 13.12.2019 r. wystawę: "SZOPKI KRAKOWSKIE" z Muzeum Krakowa zorganizowaną w Muzeum Częstochowskim w Ratuszu.

Szopki Krakowskie to bogato zdobione,wielowieżowe sceny nawiązujące do zabytków Krakowa przedstawiające misterium Bożego Narodzenia.Dzieciom najbardziej podobały się ruchome postacie ludzi, zwierząt, różnorodność kolorów i oświetlenie szopek.

 

2. Prezentacja multimedialna na Radę Szkoleniową pt. "Kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym"

http://www.mp35.czest.pl/data/uploads/prezentacja-multi-2020/ksztatowanie-postaw-patriotycznych-u-dzhttp://www.mp35.czest.pl/data/uploads/prezentacja-multi-2020/ksztatowanie-postaw-patriotycznych-u-dzieci-w-wieku-przedszkolnym.pptxieci-w-wieku-przedszkolnym.pptx

 

3. Umieszczanie artykułów zasłużonych Polaków w gazetce przedszkolnej "Przedszkolaczek"

4. Wycieczka autokarowa grupy 4 na jurę krakowsko-częsstochowską, szlak Mirów-Bobolice.

(fotorelacja w zakładce- Galeria zdjęć)

5. Sytematyczne wyjścia dzieci z grup 3 i 4 do Filharmonii Częstochowkiej na audycje muzyczne.

6. Udział dzieci z grupy 4 w zawodach sportowych "Olimpiada Razem"

7. Obchody Dnia Śliwki- pysznego, zdrowego polskiego owoca

8. Warsztaty kulinarne w grupie 4- tworzymy sałatkę jarzynową. Polski smak dzieciństwa.

9. Pasowanie na Starszaka.Dzieci zaprezentowały teksty na temat swoich  praw i obowiązków. Przenieśliśmy się w podróż po Polsce, do najważniejszych miejsc. Dzieci wykazały się talentem aktorskim wcielając się w postaci występujące w legendzie "O Smoku Wawelskim".

10. Obchody Narodowego Święta Niepodległości (8.11.2019). Grupa III zaprezentowała wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej, polski taniec narodowy Krakowiak. Odśpiewany został hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Barwy biało-czerwone przewijały się w strojach, dekoracji i kolorach balonów.  Przedszkolaki z Grupy IV zademonstrowały Legendę o Smoku Wawelskim oraz taniec do utworu Fryderyka Chopina.

11. Wizyta muzyków Filharmonii Częstochowskiej. 26 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert pn. "Z WIZYTĄ U PANA MONIUSZKI". W roku moniuszkowskim przybliżono słuchaczom sylwetkę kompozytora i jego twórczość.

12. "PARAOLIMPIADA- Konkurs gier i zabaw ruchowych" . 29 listopada dzieci z GRUPY IV uczestniczyły w zabawach sportowych w Hali Polonia. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, rywalizowały o jak najlepsze wyniki, przełamywały własne bariery i ograniczenia. Podczas Paraolimpiady odbył się pokaz gry w rugby na wózkach.

13. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Z tej okazji 21 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Annę Marię Zalewską, która pełniła funkcję przewodniczącej Państwowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, należała do klubu mówców "Toast Masters", jest wielką miłośniczką pięknej polszczyzny, a obecne zaangażowana jest w kampanię społeczną "Jesteśmy tacy sami", w ramach której jest koordynatorem i producentem filmów o tematyce promującej integrację osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

 

..............................................................................

 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

"PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

ROK SZKOLNY 2018/2019

     Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała jest odpowiedzią
na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Realizacja projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 –od 1 września do 31 grudnia. Warunkiem otrzymania Certyfikatu dla przedszkola jest wykonanie minimum 11 zadań z proponowanej listy przez organizatora projektu. Wszyscy nasi nauczyciele samodzielnie podejmują decyzję o tym, jakie zadania będą odpowiednie dla wieku i specyfiki swojej grupy wiekowej. A więc, do dzieła!!!

Zadania wykonane :

 1. W naszej placówce został zorganizowany kącik regionalno- patriotyczny pod hasłem ,,100lat temu w polskim domu".

2. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie grupy wiekowe uczestniczyły w tym zadaniu,

3. Przeprowadzenie zajęcia otwartego dla rodziców pt. "Polskie symbole narodowe"- grupa III

4. Apel z okazji święta odzyskania przez Polskę nepodległości- wszystkie grupy wiekowe

5.Nauka piosenki patriotycznej "Dzień dobry Biały Ptaku", "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Płynie Wisła płynie"

6.Nauka tańca ludowego: "Michałek", 'Krakowiak", "Grozik"

7. Nauka wiersza patriotycznego: "Kto ty jesteś"

8. Zabawa ludowa "Grozik"

9. "Według przepisu Babci i Dziadka"- pieczenie chleba

10.Prezentacja multimedialna "Częstochowski szlak małego przedszkolaka"

Link do prezentacji:

http://www.mp35.czest.pl/data/uploads/prezentacja-rada-2018/prezentacja-2.pdf

11.Pocztówka swojej miejscowości

12. "Napisz kartkę Bohaterom"

13. Dzień Mody Patriotycznej

14. Drzewo Pamięci

15. Konkurs fotograficzny: "Piękno naszego regionu"

16. Zawody sportowe " Biało-czerwoni"

 

2020 - mp35.czest.pl Onika.pl Strony WWW Częstochowa